از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

لیست مطالب

  انواع ضدعفونی کننده ها و تفاوت های آن ها

ضدعفونی کننده چیست و در چند مدل عرضه می شود؟

ضدعفونی‌کننده‌ها یا مواد آنتی سپتیک، دسته‌ای از مواد هستند که در سطح پوست، بدن و در بافت‌های زنده استفاده می‌شوند و با اثر بر باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها،سایر ارگانیسم‌ها آن‌ها را از بین می‌برند و یا از رشد آن‌ها جلوگیری می‌کنند.

استفاده از ضدعفونی‌کننده‌ها برای تأمین سلامتی بسیار ضروری است و از عوامل مهم پیشگیری از بیماری‌ها می باشد. این روز ها که مردمان کشور های مختلف در دنیا با ویروس کورنا (کویید 19) دست و پنجه نرم می کنند، در کشور ما ایران یکی از شرکت های بسیار مطرح در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده به دست آوردی بزرگی راه یافته است.

شرکت سپتاتک با تولید ضدعفونی کننده های مختلف با قابلیت ها و ویژگی های متفاوت و خارق العاده خود در چندین حجم و مدل، جایی برای ترس و نگرانی برای هموطنان باقی نگداشته است و کمک شایانی به همه مردم برای حفظ سلامتی و تندرستی آن ها کرده است.

 

ادامه مطلب...

  کاندوم چیست؟ انواع کاندوم مردانه و زنانه

کاندوم چیست ؟

کاندوم یک پوشش پلاستیکی بسیار نازک است که پس از سخت شدن و ایستادن آلت تناسلی مرد و پیش از ورود به واژن (آلت تناسلی زنانه) روی عضوجنسی مرد کشیده می شود. از این طریق هنگام انزال مرد مایع منی در داخل غلاف کاندوم ریخته شده و مانع ازتماس اسپرم مرد با ترشح های داخل واژن شده وازرسیدن آن به دهانه رحم جلوگیری می کند.

امروزه کاندوم های زنانه نیزعرضه شده که خانم ها قبل ازنزدیکی می توانند آن را در داخل واژن خود قرار دهند.

در صورت استفاده صحیح، پزشکان کاندوم را به عنوان یک وسیله بسیار مناسب وکاملاً موثردر پیشگیری از بارداری و ابتلا به بیماری های مقاربتی می شناسند و توصیه می کنند.

کاندوم را با اسامی دیگری چون (کاپوت)، (عایق پلاستیکی) و ( غلاف) هم می شناسند.

ادامه مطلب...